Fogyás, egészséges életmód, váltás 40 év felett

  

 

🙋‍♂️Izgalmas témák: fogyás, egészséges életmód, váltás 40 év felett.

👍 Hogyan legyek kitartó?

🧘‍♀️Egyszerű ám nagyszerű sikerreceptek, fogyás reggeli tippek+karcsúsító, fiatalító ötletek.

 

 

 

1./ Az újévi fogadalmak sikeréhez, a fogyás, egészséges életmód sikeréhez, gondolataid megváltoztatása kulcskérdés.

 

Az újévi fogadalmak tekinthetőek céloknak. A célok megvalósításához változtatásra van szükség. Hozzáállásunkat, gondolkodásmódunkat muszáj megváltoztatni. Fel kell ismerni, hogy ahol most tartasz, az annak köszönhető, ahogy gondolkodsz, ahogy élsz. Csak egy módon lesz eredményes a fogyás, egészséges életmód újévi fogadalma. Ha nem mész vissza a régi, megszokott gondolkodásodhoz és tetteidhez, amit 40-50-60 éve, megszokásból teszel. Mert azt már ismered és megszoktad. Ha csak pár napig- hétig kattogsz azon amit leírtam, aztán inkább visszamész a régi berögzült dolgokhoz, akkor minden marad a régi.

 

 

 

 

2./ Lassan, biztosan, kis lépésekben érdemes rászoktatni magad új szokásokra, például egészséges életmód.

 

 

 

 

3./ Az egészséges életmód, fogyás sikeréhez, szükség van a család támogatására, mesélj nekik a célkitűzésedről. Ki fog támogatni az egészséges életmód, fogyás megvalósításában? És ki nem?

 

 

 

 

4./ Fontos, hogy tartsd fenn magadban a lelkesedést, írj hálanaplót. Jutalmazd meg magad nap végén, egy megerősítő mondattal, dicsérettel, hogy milyen szépen haladsz a célod felé, a fogyás, egészséges életmód megvalósításában.

 

 

 

 

5./ Tedd fel a kérdést minden étkezés előtt: „Vajon melyik étellel lakok jól? Melyik táplálja a testem? Melyikben van több vitamin? Melyik természetesebb? Melyik tartalmaz jó zsírokat? Melyik készült a fogyás, egészséges életmód szellemében?”

 

 

 

 

+ 1 Figyelj a tested jelzéseire, ami nálam működik, ami a barátnődnél működik, nem biztos, hogy nálad is. Tehát ne hallgass senkire, rám sem, olvass a saját tested jelzéseiből. Arra figyelj, amit a tested üzen neked. A fogyás és egészséges életmód megvalósításához kitartásra, fegyelemre és figyelemre van szükség.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almás quinoakása reggelire – fogyás, egészséges életmód jegyében

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hozzávalók:
15
dkg quinoa, 3,5 dl (rizs, kókusz)tej vagy víz, fahéj, 3 evőkanál
méz vagy eritrit, nyírfacukor, 2 alma, 1 marék olajos magvak (dió,
mogyoró, mandula), csipet Himalája só

 

 

 

 

Elkészítés:  A tejet a fahéjjal egy lábosban felmelegíted, hozzáadod az alaposan átöblített quinoát és egy csipet sót. Ha felforrt, visszaveszed a hőt, és közepes lángon még 10 percig főzöd. Közben az almát meghámozod és kockákra vágod, a quinoához adva, még 5 percig főzöd. A tűzről levéve hozzáadod a mézet vagy más édesítőt, valamint a durvára vágott olajos magvakat (diót, mandulát) és kész is. Ha szaftosabban szereted a kását, hígíthatod plusz tejjel.

 

 

 

 

 

 

 

 

Quinoa saláta ebédre, a fogyás, egészséges életmód szellemében

 

 

 

 

 (hús mellé v. magában) 

 

 

 

 

1
bögre quinoa, 10 db koktélparadicsom, 1 db avokádó, 1 db
kígyóuborka, 1,5 csokor petrezselyem, 1 tk só, olívaolaj, frissen
őrölt bors

 

 

 

 

A csap alatt szűrőn keresztül öblítsd át a quinoát. Annyi vizet engedj rá, amennyi ellepi, majd a forrástól számított 20 percig főzd. Közben kockázd fel a paradicsomot, avokádót és uborkát, a petrezselymet néhány levél kivételével vágd finomra. A quinoát ellenőrizd: akkor jó, ha az állaga a puha rizsre emlékeztet (apró kis farkacskái lesznek, ami a quinoa csírája). Ekkor szűrőbe öntöd, a csap alatt leöblíted, majd lecsepegteted, és a konyhai papírtörlőre tett szűrőben szikkadni hagyod. A felkockázott hozzávalókat összeforgatod a petrezselyemmel, a sóval és egy löttyintés olívaolajjal. Ízlés szerint borssal fűszerezheted. A félretett petrezselyemmel díszítve tálald.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hajdinakása reggelire (nyers), fogyás, egészséges életmód szabályai szerint

 

 

 

 

Hozzávalók: 125 gramm hajdina, 100 ml (rizs, kókusz)tej, 1 tk lenmag, fahéj, 1 ek édesítőszer (eritrit, juharszirup, nyírfacukor), tetejére: fagyasztott gyümölcsök, egészséges szóratok (olajos magvak, goji bogyó, stb)

 

 

 

 

Elkészítés: A hajdinát előző este áztasd hideg vízbe. Másnap öntsd le róla a vizet és öblítsd át. Tedd turmixgépbe a többi hozzávalóval, és turmixold egyneművé. Szórd meg fagyasztott gyümölccsel és mindenféle szóratokkal.

 

 

 

 

Hajdinakása (melegen)

 

 

 

 

Hozzávalók 1 adaghoz:  1/2 bögre hajdina, 2,5 dl (növényi) tej, kevés édesítőszer, kókuszreszelék, gojibogyó, chiamag, alma

 

 

 

 

Elkészítés: A hajdinát alaposan átöblíted, majd felöntöd 1 bögre vízzel, és lassú tűzön megfőzöd. Ha megpuhult, átöblíted vízzel, majd a növényi tejjel és kevés édesítőszerrel egy kis lábasba teszed, hozzáadsz kb. egy maréknyi kókuszreszeléket, és pár perc alatt összefőzöd. Magokkal megszóród: goji bogyóval, chiamaggal vagy gyümölccsel. Elkészítheted hagyományosan is, mint a zabkását, rögtön tejbe főzve.

 

 

 

 

Hajdina
köret (hús mellé)

 

 

 

 

Hozzávalók: 2 bögre hajdina, só, bors, majoranna, bazsalikom

 

 

 

 

Elkészítése: A hajdinát egy szűrőben alaposan megmossuk egészen addig, amíg a víz szép áttetsző nem lesz, majd lecsöpögtetjük Az alaposan megmosott háromszög formájú magokat kétszeres mennyiségű, enyhén sós vízben, közepes lángon, fedő alatt puhára párold. Ízlés szerint zöldfűszerekkel, például bazsalikommal és majorannával ízesítsd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hajdinafelfújt (édes)

 

 

 

 

Hozzávalók: 20 dkg hajdina, 3 dkg vaj, 5 dl tej, só, 15-20 dkg méz, 10 dkg mazsola, 4 db tojás, 1,5 dl joghurt, 1 kg alma, 1 tk őrölt fahéj. A tepsi kikenéséhez: vaj, zabpehely (gluténmentes) A tálaláshoz: 1 csomag vanília ízű pudingpor (gluténmentes), 3-4 ek eritrit

 

 

 

 

Elkészítése: A hajdinát átválogatod, alaposan megmosod és a zsíron pár percig kevergetve megpirítod. Megsózod, a tejjel felöntöd. Kevergetve fölforralod, majd fedő alatt kis lángon kb. 15 perc alatt puhára párolod. Hagyd állni, hogy a tejet magába szívja. A tojások sárgáját a mézzel habosra kevered, majd a mazsolát, és a joghurtot is add hozzá. Végül a keményre felvert tojásfehérjehabot forgasd hozzá óvatosan, a langyosra hűlt hajdinával. Az almát lereszeled, ízesítsd fahéjjal, és add ezt is a hajdinás, tojásos keverékhez. Közben egy kisebb tepsit vajjal kikensz, gluténmentes zabpehellyel beszórod, és beleöntöd a masszát. Előmelegített, 165 fokos sütőben, kb. 45 perc alatt készre sütöd. Vaníliamártással vagy lekvárral kínáld.

 

 

 

 

 

 

 

 

Köleskása reggelire

 

 

 

 

 

 

 

 

Hozzávalók: 1 bögre köles, kb. 6 dl tej vagy víz (vegyesen is lehet), eritrit vagy más édesítő

 

 

 

 

Elkészítése: az átmosott kölest két és félszeres mennyiségű vízben egy csipet himalájai sóval főzd meg kb. 10-15 perc alatt. Akkor jó, ha a köles szétnyílt és megduzzadt. Ha már majdnem készen van, leveszed a tűzről, ízesíted, lefeded, és 10 percet állni hagyodhogy a kölesszemek az összes tejet beigyák. A végén még hígíthatod tejjel, attól függően, hogy hígabban vagy sűrűbben szereted. (Ha azt látod, hogy túl hamar elfőtte a tejet és még nem elég puha, akkor nyugodtan önts hozzá. Minél több ideig főzzük, annál inkább fog hasonlítani az állaga a tejbegrízhez. )
Exta ötlet.: pici 100%-os narancslével, reszelt narancs és citromhéjjal, eritrittel és fahéjjal is ízesítheted. Olajos magvakkal megszórhatod a tetejét, vagy zsírszegény kakaóporral is felturbózhatod.

 

 

 

 

Köleskása sósan édesen (desszertnek, hús mellé)

 

 

 

 

Alapszabály: 1 rész kölest 2 – 2,5 rész vízben főzzünk. 3 dl (kb. 25 dkg) köles 6 dl vízben kb. 10-15 perc alatt elkészül

 

 

 

 

A köleskása könnyen, gyorsan elkészíthető. A kölest szűrőbe téve kicsit mosd át, csöpögtesd le. Lefedve forrald fel, majd mérsékelt lángon párold puhára úgy, hogy a szemek ne nyíljanak szét. Ízlés szerint ízesíthető fűszernövényekkel (köménnyel, korianderrel, gyömbérrel, petrezselyemmel, bazsalikommal), finomra vágott vöröshagymával, fokhagymával, sóval, borssal. Édesen is fogyasztható fahéjjal fűszerezve. Nyáron idénygyümölccsel, télen forrón, asztalt gyümölccsel, kompóttal, lekvárral, darált dióval, mákkal tálalhatod. Ha kicsit tovább főzöd, addig, amíg a szemek szétnyílnak, akkor kihűlve akár szeletelheted is a kölest. 
Főételként, reggelire, vacsorára, köretként és desszertként egyaránt fogyasztható.

 

 

 

 

Sült zabkása banánnal és áfonyával

 

 

 

 

Hozzávalók:
1
bögre zabpehely (1 bögre = 2,5 dl), 1 bögre forró víz, fél
bögre (rizs, kókusz) tej, 2 érett banán, 2 marék dió, 1
kávéskanál fahéj, 2 marék fagyasztott gyümölcs (bogyós)

 

 

 

 

Elkészítés: A zabpelyhet tálba teszed, felöntöd a forró vízzel, és félreteszed kb. 10 percre, hogy megszívja magát. Közben pépesítsd az érett banánokat. A zabpehelyhez add hozzá a banánt, a durvára vágott dió felét, a tejet és a fahéjat. Összekeverés után, mehet egy sütőformába. A maradék dióval szórd meg a tetejét, ha gondolod mehet bele bogyós gyümölcs is. 180 fokos sütőbe, légkeverés mellett 20 percet süsd (amíg a teteje elkezd pirulni). Melegen és hidegen is finom.

 

 

 

 

Diétás
forró csoki

 

 

 

 

Hozzávalók
személyenként:
3
dl (rizs, kókusz) tej, 1 evőkanál kakaópor, 1 teáskanál eritrit
vagy más édesítő, 1 kávéskanál étkezési keményítő, 1
kávéskanál őrölt fahéj, 2,5 dkg étcsokoládé – legalább
70%-os

 

 

 

 

Elkészítés: A
kakaóport, az étkezési keményítőt, a fahéjat és az eritritet
összekevered, felöntöd 1 dl tejjel, és csomómentesre kevered. A
maradék tejjel felöntöd, és közepes lángon, folyamatosan
kevergetve főzöd. A feldarabolt csokoládét is hozzáadod, és
addig kevergeted tovább, míg az teljesen felolvad, és sűrűsödni
kezd a házi forró csokid. Azonnal fogyasztható.